svatební fotografie & svatební video

Budete se vdávat?
Svatební fotografie a svatební video film z pohledu jejich tvůrce.

Kdo jiný než svatební fotograf a svatební kameraman vidí svatbu z tolika různých pohledů a v tolika různých prostředích.

Je bezpočet obřadních síní, kostelů, zámků, hotelů, parků ... i na fotbalovém hřišti jsem fotografoval a filmoval svatbu. A tak si dovoluji pár postřehů, které Vám snad mohou usnadnit Vaše svatební přípravy.

Stáváte se společně s Vaším partnerem hlavní postavou, režisérem, producentem ... Vašeho svatebního dne, Vašeho svatebního filmu, koneckonců i svatebních fotografií. Máte své představy o prostředí, šatech, hudbě ....

Svatebni prostředí
Romantická svatba na zeleném trávníku vypadá ve filmu nádherně a je snem mnoha dívek. Je však třeba počítat s tím, že Vy máte obvykle pro svatební obřad vyhrazen pouze jeden den, mnohdy i určitý čas, na rozdíl od filmařů, kteří si na krásné počasí mohou počkat. Není to jen déšť ale i vítr, který může být hodně rušivý. Takže pokud svatbu pod širým nebem, je lépe volit takové prostředí, kde je možné na poslední chvíli zvolit i jinou alternativu (štěstí přeje připraveným).

Svatební šaty
Vybírejte pečlivě. Vyberte si svatební šaty svých snů, ať se v nich cítíte mimořádně krásně, ale i pohodlně. Budou Vás provázet celým dnem. Při zkoušení se v nich nezapomeňte také projít, pohybovat - budete v nich chodit do schodů, nastupovat do auta, sedat si ke stolu, tančit ... Dbejte nejen na to, jestli se Vám Vaše budoucí svatební šaty líbí (to je důležité), ale také na to jestli Vás neomezují v pohybu, dovolí Vám zvednout ruce, třeba i prudce, např. při házení svatební kytice. Také zkuste jestli Vám nikde nesjíždí, nekloužou, aby se Vám nestalo, že je budete neustále povytahovat. Na zpracovaném video filmu sice takové drobné "nehody" nikdo neuvidí, ale nevěstu většinou rozladí. Máte prožít krásný den a nechť Vás neruší ani takové drobnosti.

Svatební kytice
Ke každé slavnosti neoddělitelně patří květiny, čím významnější událost, tím více květin. Krásně uvázaná svatební kytice umocní půvab nevěsty a mnohdy je to právě jenom svatební kytice, která udělá nevěstu z ženy v jednoduchých slavnostních šatech. I tomuto výběru věnujte dostatek pozornosti. Je skvělou dekorací a při fotografování Vám hodně pomůže.

Svatební video
Dnes už kameraman ke svatebnímu dni patří stejně jako fotograf. Někdy se však stává (upřímně řečeno, spíše se zřídkakdy nestává), že fotograf a kameraman se k sobě chovají konkurenčně. Nebojte se zasáhnout, Vy si je platíte a jsou tu pro Vás, ne kvůli propagaci sebe sama. Ve výsledku to budete jenom Vy, kdo bude chudší o pár dobrých záběrů. Mnohdy je časově náročné vystříhávat z filmu pobíhající či zavazející fotografku nebo fotografa. Spolupráce obou Vám však přinese dostatek kvalitních záběrů, mnohdy i více. Osobně dávám prostor svatebním hostům s fotoaparáty a kamerami, jde jen o to si vzájemně nepřekážet, ale nebývá to u všech kamereamanů a fotografů zvykem, proto se na všechno raději ptejte předem, nejlépe už při objednávce.
Dobrý svatební film je reportáží, dokumentem i romantikou dohromady, což klade celkem vysoké nároky na kameramana.
Díky internetu si můžete prohlédnout ukázky videí přímo na stránkách jejich tvůrců. Je dobré se na ně podívat a oslovit kameramana jehož práce se Vám skutečně líbí. Dobrým výběrem spoluvytváříte Váš budoucí svatební video film.

Svatební fotografie
Budou tím, co Vám ze svatby zůstane. Ke každému umění patří především dobře zvládnuté řemeslo a dobrá svatební fotografie klade vysoké nároky jak na samotného fotografa, tak i na následné zpracování. Proto i svého svatebního fotografa vybírejte s velkou pečlivostí - zjistěte si zda se fotografování skutečně věnuje profesně, nebo zda je to jenom jeho koníček. Ne že by Vám nemohl nafotografovat svatbu, ale Vy byste to měli vědět, třeba i kvůli ceně. Ptejte se zda je autorem všech fotografií na jeho webových stránkách. Zajímejte se o to, co od fotografa dostanete - zda už hotové fotografie nebo zda platíte pouze za záběry. Výběr se pak může stát zdlouhavou a nudnou záležitostí. Také je rozdíl jestli si necháte udělat fotografie v laboratoři sami, a laborantka se pravděpodobně nebude zabývat detaily a nebo Vám tyto zdánlivě nedůležité detaily fotograf sám ohlídá. I velké zvětšeniny je dobré dělat ve spolupráci s fotografem, většinou za ně nezaplatíte víc než v běžné laboratoři.

Svatební líčení
Každá nevěsta je ta nejkrásnější, to už ke svatbě a k nevěstě prostě patří. Udělejte všechno pro to, abyste se tak v tento den cítila. Budete sebejistá, uvolněná a budete si Váš svatební den krásně užívat, což bude na fotografiích a filmu znát. Jako všechno svatební, tak i svatební líčení klade vysoké nároky na profesionalitu. Nalíčit modelku pod světla reflektorů může být snadnější, než dobře nalíčit nevěstu, která je před objektivy celý den, často až dlouho do noci, její líčení by mělo dobře vypadat jak na denním světle, tak i při umělém osvětlení, a přesto by měla pod makeupem vyniknout především její přirozenost - být krásná, ale přesto zůstat svá.Obvykle si tvůrce filmu nebo fotograf tohle všechno vybírá sám, u svatby je tento velký kus práce na Vás. Ten kdo skutečně vytváří svatební fotografie a svatební video film, jste Vy a Váš partner. Buďte v pohodě a krásní. Každý člověk má v sobě něco krásného a dobrý fotograf i kameraman to dokáže postřehnout a zdůraznit.

Svatební den ať je pro Vás především krásným zážitkem. Pokud Vám budou svatební fotografie a svatební video připomínat jeden z Vaších nejkrásnějších a nejšťastnějších dnů a proto se k nim budete rádi a stále vracet, jako jejich tvůrce si nemohu přát víc.

Miroslav Herman svatební fotograf a svatební video kameraman www.hermanfoto.cz
mapa stránek

webdesign ©2008 - 2012 Viléma Hermanová